Nieuws

Bijeenkomst Wet DBA in de Tweede Kamer

ONL en CDA-Kamerlid Pieter Omtzigt organiseren op donderdag 17 november een bijeenkomst in de Tweede Kamer over de Wet DBA. Het gezamenlijk meldpunt voor problemen met de Wet DBA is nu twee weken actief. De gedane meldingen geven duidelijk aan dat het probleem zichzelf niet oplost. Er moet naar mogelijke oplossingen gekeken worden. Samen met zelfstandig professionals, grote bedrijven die zzp’ers inhuren, arbeidsrechtspecialisten en fiscaal experts bespreken we de mogelijke oplossingen.

Het DBA-meldpunt toont de grote problemen bij veel zelfstandig ondernemers. Er is onduidelijkheid over de houdbaarheid van modelcontracten en niemand weet hoe de belastingdienst gaat handhaven. Om geen risico op naheffingen en boetes te lopen, worden zzp’ers niet meer aangenomen. Dit probleem is inmiddels onderkend door staatssecretaris Wiebes die heeft aangegeven dat “toezeggingen over het uitblijven van boetes niet voldoende zijn”.

Het is van belang dat dit probleem snel opgelost wordt. ONL en CDA zijn daarom actief op zoek naar een mogelijke oplossing. De rust in de markt moet hersteld worden en ondernemers moeten weer kunnen ondernemen. Iedereen die hierover wil meedenken is welkom donderdag 17 november. ONL en CDA roepen iedereen op om tot 1 december klachtenformulieren bij het meldpunt te blijven indienen. Via het emailadres dba@onl.nl kunnen de formulieren worden ingestuurd. Hier kunnen ook mogelijke oplossingen voor de problemen met de Wet DBA worden aangedragen.

De bijeenkomst vindt plaats donderdag 17 november om 19:15 uur in de Thorbeckezaal. Het is een openbare bijeenkomst, wat betekent dat u zich niet vooraf hoeft aan te melden. In verband met de beveiliging adviseren we u tijdig aanwezig te zijn. U kunt naar binnen via de ingang Lange Poten 4.

Tijdschema:

  • Inloop (18:45, Lange Poten 4)
  • Inleiding door Hans Biesheuvel en Pieter Omtzigt (19:15, Thorbeckezaal)
  • Probleemstelling met twee zp’ers
  • Interactie / discussie / vragen aanwezigen
  • Opdrachtgevers aan het woord
  • Interactie / discussie / vragen aanwezigen
  • Mogelijke oplossingen (experts)
  • Interactie / discussie / vragen aanwezigen
  • Samenvatting en conclusie (Omtzigt & Biesheuvel)
  • Einde bijeenkomst (21:00)